"ورزش رمز سلامتی و شادابی"

سه چرخه سوار در قطب جنوب...

تاریخ:چهارشنبه 18 دی 1392-01:24 ب.ظ


یک ماجراجوی بریتانیایی قصد داشت با یک سه چرخه لاستیک پهن یا زمین‌گستر در قطب جنوب به اکتشاف و ماجراجویی بپردازد. او سرانجام به هدف خود رسید و نام خود را به عنوان اولین فردی که با موفقیت در حاشیه قاره جنوبگان برای رسیدن به قطب سه‌چرخه سواری کرده است، ثبت کرد.

سه‌چرخه سواری در قطب جنوب!

«ماریا لجیرستم» اولین فردی است که توانست با استفاده از یک سه‌چرخه دستکاری شده مسیری 800 کیلومتری را (البته از مسیری کوتاهتر) روی قطب جنوب طی کند.

پیش از کریسمس بود که اعلام شد که یک زن ماجراجوی 35 ساله انگلیسی به نام «ماریا لجیرستم» در تلاش برای رفتن به قطب جنوب با یک سه‌چرخه است...! که البته این سفر در قالب یک مسابقه و رقابت با دو رقیب دیگر آغاز شد. این سفر اولین رکاب‌زن به قطب جنوب پس از 10 روز و عبور از مسیری 804 کیلومتری به پایان رسید تا نامش به عنوان اولین رکاب زنی که از لبه قاره قطب جنوب تا دقیقا مبدا آن را طی کرده است وارد کتاب رکوردهای گینس شود.

سه‌چرخه سواری در قطب جنوب!

«ماریا لجیرستم» اولین فردی است که به این عنوان دست پیدا کرده است.

این خانم ماجراجو اصلیت بریتانیایی دارد و در طی این مسیر توانست دو رقیب خود را نیز شکست دهد. این سه نفر مسابقه را 10 روز پیش آغاز کرده بودند تا اینکه ماریا توانست با سرعت به خط پایان برسد. طراحی این سه چرخه به گونه‌ای که گویی روی زمین پهن شده باشد انتخاب خود ماریا لیجرستم بود تا بتواند ثبات این وسیله را حتی در شرایط وزش بادهای شدید حفظ کند. البته این سفر به هیچ عنوان راحت نبوده است، و این خانم 35 ساله در طول راه شرایط سختی را تحمل کرده است. طول این مسیر کوتاه تر 644 کیلومتر بود و از لبه تپه یخی راس تا کوه یخی لورت (Leverett ) و از آنجا به سمت قطب جنوب گسترده شده است.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
Admin Logo
themebox Logo
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات